KONKURS WIEDZY O KRAJACH NIEMIECKOJĘZYCZNYCH

W dniu 10.05.2017 r. w Niepublicznym Gimnazjum w Mielcu odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych. Adresatami tej konkurencji byli uczniowie klasy pierwszej. Tematyka konkursu dotyczyła wiedzy z historii, geografii, kultury oraz współczesnych faktów dotyczących tych krajów.
Konkurs miał na celu wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania krajami, w których język niemiecki jest językiem powszechnie używanym, a którego to oni sami uczą się będąc w gimnazjum.
Uczniowie otrzymali zagadnienia, których dotyczyły pytania, lecz samodzielnie musieli wykazać chęć zdobycia wybranych informacji, których dotyczył konkurs.
Nauka języka niemieckiego to nie tylko umiejętność posługiwania się tym językiem, lecz również wiedza na temat krajów, w których jest on językiem urzędowym.
W konkursie wzięło udział 9 uczniów z klasy pierwszej, każdy z nich zasługuje na pochwałę za czas poświęcony na przygotowanie, lecz dwoje uczniów uzyskało wyjątkowo wysoki wynik:
1. Bartosz Żala – 29/30 pkt.
2. Aleksandra Augustyn – 27/30 pkt.