DZIEŃ OTWARTY NASZEJ SZKOŁY

Dnia 11 maja 2017 roku zaprosiliśmy gości na Dzień Otwarty naszej szkoły. Na to wydarzenie zaplanowano szereg ciekawych propozycji z poszczególnych przedmiotów, a także wystawy, projekcje multimedialne oraz gry i zabawy. W trakcie wycieczki po szkole nasi goście mieli okazję zwiedzić nasz nowy budynek, jak również spotkać się i porozmawiać ze swoimi starszymi kolegami, którzy opowiadali o przygotowanych stanowiskach naukowych. W dziale fizyki wytwarzano prąd oraz badano kąt padania światła lasera, w dziale biologii można było „wyjąć z człowieka” wszystkie organy, w dziale chemii dokonywano przeróżnych eksperymentów. Nie zabrakło również stanowisk językowych, przy których można było spróbować typowej niemieckiej sałatki ziemniaczanej czy spróbować oryginalnych, przywiezionych prosto z Rosji słodyczy. W dziale plastycznym robiono przecudne krokusy oraz kwiaty z kulek styropianowych i patyczków kosmetycznych, a w kąciku religijnym aniołki. Nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali tor przeszkód oraz uczyli pierwszej pomocy. Dla najmłodszych gości przygotowano szereg zabaw i niespodzianek oraz zaprezentowano wspaniale wyposażoną świetlicę. Jedną z głównych atrakcji cieszącą się bardzo dużym zainteresowaniem był przygotowany przez p. Annę Szostecką teatrzyk, w którym nasze gimnazjalistki przedstawiły sztukę „Czerwony Kapturek”. Mamy nadzieję, iż taka prezentacja naszej placówki pomoże naszym młodszym kolegom i koleżankom we właściwym wyborze przyszłej szkoły.