AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

W dniu 4 maja 2017 r. w naszym gimnazjum odbyła się akademia z okazji 226 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Konstytucja 3 Maja 1791 roku świadczyła o wielkiej mądrości Polaków i była najbardziej nowoczesna nie tylko w Europie, ale i na świecie. Dawała początek wielkim reformom i stanowiła o odnowie duchowej narodu Polskiego. Uczniowie klasy III: Wiktoria Bajor, Kamil Bosak, Jakub Ćwieka, Karolina Forczek, Jakub Haracz, Jakub Klamka, Dominika Midura, Patrycja Polak, Tomasz Puchalski, Natalia Rarus, Julia Rączka, Martyna Zboch oraz uczennica klasy I Marta Krudysz zaprezentowali ciekawy montaż słowno-muzyczny, który miał za zadanie przybliżyć uczniom to doniosłe wydarzenie historyczne, a także uświadomić, jak ważną rolę i w czasach współczesnych pełni dokument, jakim jest konstytucja. O odpowiednią scenografię i oprawę muzyczną zadbali Bartosz Michno i Rafał Sierosławski.