Z WIZYTĄ U STRAŻAKÓW

W dniu 5 maja 2017 roku uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce do Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mielcu. Jednym z priorytetowych zadań naszej szkoły jest troska o bezpieczeństwo, dlatego, w ramach lekcji edukacji dla bezpieczeństwa zorganizowane zostało spotkanie naszej młodzieży z grupą strażaków. Celem wyjścia było doskonalenie wiedzy i umiejętności dotyczącej udzielania pierwszej pomocy. Uczniowie dowiedzieli się również jakie informacje należy przekazać dyspozytorowi zgłaszając pożar lub inny wypadek, aby skuteczność działania i szybkość przybycia jednostki na miejsce zdarzenia była większa. Kolejnym ważnym tematem podjętym na spotkaniu był czad oraz niebezpieczeństwo z nim związane. Młodzież dowiedziała się w jaki sposób najczęściej dochodzi do zatruć tym gazem oraz jakich działań należy unikać, aby nie stać się jego ofiarą. Następnie młodzież miała okazję zapoznać się ze sposobem działania jednostki; z zdaniami i pracą strażaków. Uczniowie mieli także możliwość z bliska podziwiać wozy strażackie. A także niecodzienną okazję, aby zasiąść w pojeździe i przez kilka chwil poczuć się prawdziwym strażakiem.