„CZERWONY KAPTUREK” DLA PRZEDSZKOLAKÓW

W dniu 26 i 28 kwietnia 2017 roku nasza szkoła gościła najmłodszych – przedszkolaki. I to właśnie dla nich zorganizowaliśmy spotkanie z Czerwonym Kapturkiem.
„Czerwonego Kapturka” zna każde dziecko, ale w takim wykonaniu jeszcze go nie było. To właśnie nasi uczniowie wcielili się w głównych bohaterów tejże baśni. Również dzieci brały czynny udział w przedstawieniu, starając się wpłynąć trochę na jego przebieg. Z radością śledziły nieporadność wilka przeobrażającego się w babcię. Aktywnie kibicowały rezolutnemu Czerwonemu Kapturkowi, w lot odgadując główne przesłanie baśni, jakim jest przestroga przed zbyt pochopnym nawiązywaniem znajomości.
Po przedstawieniu dzieci brały udział w zabawach ruchowo-naśladowczych pt. „Idziemy do zoo”, „Taniec Mai”, „Kaczuszki”, „Jedzie pociąg z daleka”, „Woogie Boogie”, „Mucha w mucholocie” i wiele innych.
Na koniec każdy z uczestników dostał folder o naszej szkole z rysunkiem nawiązującym do baśni. Gromkie brawa były podziękowaniem za wspólną zabawę.