LEKCJE PROFILAKTYCZNE W NASZEJ SZKOLE

24 marca nasi uczniowie uczestniczyli w zajęciach profilaktycznych na temat cyberprzemocy oraz narkotyków i dopalaczy. Zajęcia te poruszały problem, który staje się coraz poważniejszym zagrożeniem i dotyczy najczęściej młodych ludzi. Uczniowie dowiedzieli się, jakie są skutki (również prawne) cyberprzemocy i uświadomili sobie, jak pozornie niewinny niekiedy żart może stać się przyczyną dramatu. Poznali metody i sposoby obrony w sytuacjach, gdy sami staną się ofiarą przemocy za pomocą Internetu, jakie przysługują im prawa i jak najlepiej się w takiej sytuacji zachować, aby problem nie nasilał się, ale znalazł szybkie i skuteczne rozwiązanie. Uczniowie potrafią także rozpoznać zagrożenia wynikające z używania narkotyków i tzw. dopalaczy. Obejrzeli film i przekonali się, jak groźne mogą być konsekwencje nałogu. Na zajęciach był poruszany narastający ostatnio problem dopalaczy – czym są w rzeczywistości te środki, czy ich używanie jest rzeczywiście, jak głosi powszechna opinia, bezpieczniejsze niż narkotyki i czy naprawdę dopalacze różnią się od nich? Dzięki multimedialnym prezentacjom i interaktywnym planszom mieli okazję do zastanowienia się, dlaczego młodzi sięgają po narkotyki i innego rodzaju środki psychoaktywne oraz jak się skutecznie bronić przed podobnymi sytuacjami. Zajęcia prowadziło Centrum Edukacji MERITUS.