KLASYKA WIECZNIE MŁODA

W poniedziałek, 28 listopada 2016 r., uczniowie klasy I uczestniczyli w audycji umuzykalniającej – Koncert symfoniczny Mieleckiej Orkiestry Kameralnej pt. „Z klasyką na Ty”. Artyści opowiedzieli słuchaczom o instrumentach muzycznych wchodzących w skład orkiestry oraz pokazali sekcje instrumentalne i sposób tworzenia współbrzmień. Następnie opowiedzieli o „mowie ciała” dyrygenta, sposobie wyrażania aprobaty dla orkiestry i współpracy publiczności z dyrygentem. Nie zabrakło również informacji o kompozytorach i największych dziełach. Na koniec odbył się koncert symfoniczny, w którym uczniowie mogli usłyszeć takie utwory jak:
– J. Wański – Symfonia G – dur na motywach opery „Kmiotek”,
– I.J. Paderewski – Manuet,
– E. Młynarski – Mazur G – dur op. 7,
– J. Strauss (syn) – Studenten polka op. 263,
– J. Strauss (ojciec) – Radetzky Marsz
Cała audycja była niezwykle ciekawa i sprawiła wiele przyjemności naszym młodym słuchaczom.