Spotkanie z Policją i Kuratorem

Profilaktyka przede wszystkim, czyli spotkanie z Policją i Kuratorami Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo naszych podopiecznych 8 i 9 listopada 2016 r. odbyły się w naszej szkole spotkania z przedstawicielami Policji i Sądu Rejonowego. Celem spotkań było przekazanie młodzieży gimnazjalnej niezbędnej wiedzy teoretycznej dotyczącej odpowiedzialności prawnej nieletnich. Przedstawiciel Komendy Policji w Mielcu opowiedział uczniom o najczęstszych wykroczeniach i przestępstwach jakich dokonują osoby małoletnie. Kuratorzy sądowi natomiast opowiedzieli uczniom o specyfice swojej pracy oraz przestawili sankcje jakie grożą popełniając różnego rodzaju przewinienia. Mamy nadzieje, że takie spotkania na długo zostaną w pamięci naszych uczniów.