NAUKA TO POTĘGI KLUCZ… CZYLI WYJAZD INTEGRACYJNY

O tym, że nauka może być przyjemnością mogliśmy się przekonać podczas wyjazdu integracyjnego do Lublina. Tradycyjnie, dyrekcja naszej szkoły przygotowała dla swoich podopiecznych ciekawą propozycję szkolnej wycieczki. Tym razem grupa 50 uczniów i 4 nauczycieli udała się do Lublina. Pobyt w tym mieście zaczęliśmy od zwiedzania. Przewodnik opowiedział nam historię miasta oraz pokazał jego największe zabytki. Następnie nasza grupa udała się na Plac Marii Skłodowskiej Curie, gdzie mieszczą się budynki Uniwersytetu. Nasi uczniowie wzięli udział w pokazach chemicznych zatytułowanych „Chemia jest ok!?”. Po chemii przyszedł czas na fizykę. Nasza grupa udała się do Katedry Fizyki, gdzie zaprezentowano nam doświadczenia z rezonansu oraz elektromagnetyzmu. Zmęczeni, ale cali i zdrowi wróciliśmy do domu.