TAJEMNICZY ZAWÓD

Dnia 15 czerwca 2016 reprezentacja klasy II w składzie Wiktoria Bajor, Jakub Ćwięka, Karolina Forczek, Jakub Klamka oraz Aleksandra Tyniec pod opieką wychowawcy Urszuli Wieczerzak, brała udział w grze leśnej „TAJEMNICZY ZAWÓD” organizowanej przez Poradnię Psychologiczno – Pedagogiczną w Mielcu przy Zajeździe Gawrysiówka w Białym Borze. Zabawa polegała na zbieraniu pieniędzy (cosi) oraz wskazówek. Pieniądze pozwalały później wyłonić zwycięzcę, a wskazówki odgadnąć swój tajemniczy zawód. Podczas zabawy uczniowie wraz z nauczycielem brali udział w 15 konkurencjach sprawnościowych oraz logicznych. Było dużo zabawy, ale również rywalizacji, ponieważ na wykonanie konkurencji był określony czas. Po wykonaniu wszystkich zadań, grupy miały chwilę czasu, aby z zebranych wskazówek odgadnąć tajemniczy zawód oraz przygotować jego inscenizację. Każde gimnazjum przedstawiało swój zawód, a reszta zgadywała. Celem gry było zapoznanie uczniów z różnymi zawodami poprzez zabawę oraz pracę zespołową, a w efekcie zainspirowanie do planowania własnej kariery zawodowej. Mimo tego, że nasza grupa dała z siebie wszystko, zwycięzcą mogła być tylko jedna drużyna. Na koniec wszyscy otrzymali dyplomy za udział w grze. Jeszcze raz bardzo gratulujemy naszej szkolnej grupie.