Wzięliśmy udział w VII Mieleckim Festiwalu Nauki i Techniki

W dniu 2 czerwca br. uczniowie klas II i III skorzystali z zaproszenia  Centrum Kształcenia Praktycznego i Doskonalenia Nauczycieli  w Mielcu by wziąć udział w VII już Festiwalu Nauki i Techniki. Festiwal odbywał się w  Regionalnym Centrum Transferu Nowoczesnych Technologii Wytwarzania w Mielcu .

Uczniowie zwiedzili wystawy różnych szkół średnich i instytucji, w których pokazywano wykorzystanie techniki i robotyki w różnych  rozwiązaniach praktycznych. Z wielką uwagą młodzież wysłuchała wykładu Artura Grochowiaka na temat „Internetu rzeczy”.

Atrakcją była też wystawa „Umysł przyłapany” i pokaz „ Tajniki aerodynamiki” przeprowadzony przez pracowników Centrum Nauki Kopernik. Dla wielu uczniów udział w festiwalu spowodował refleksję: czy nauka musi być trudna?