VII WIECZÓR PIOSENKI I POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

Jak co roku już od 7 lat uczniowie oraz nauczyciele NG w Mielcu zorganizowali WPiPO. Tradycyjnie impreza odbyła się w Piano Cafe. W tegorocznej edycji udział wzięli uczniowie klas II i III. Na scenie mogliśmy zobaczyć Gabrielę Podrazę oraz Julię Dąbrowską z kl. III b. Gabrysia zaśpiewała kilka piosenek w języku angielskim przy akompaniamencie gitarowym pana Przemysława Pawłowskiego. Julia natomiast wykonała utwór w języku włoskim w duecie z panem Przemkiem. Klasę drugą reprezentowali Dominika Midura, Karolina Forczek i Aleksandra Tyniec. Dziewczęta śpiewały w języku angielskim – zarówno solo jak i razem, m.in. piosenki „Rehab”, „Summer wine” czy „Big girls don’t cry”. Na scenie zaprezentowali się również Emanuel Grzegorczyk – Zając, który zaprezentował dwa utwory: „Still in Warsaw” Johna Portera oraz „Sledgehammer” Petera Gabriela. Wszystkim występującym uczniom na gitarze akompaniował pan Przemysław Pawłowski.
Oprócz uczniów w trakcie Wieczoru wystąpili również wspomniany już pan Przemysław Pawłowski wraz z zespołem Cantica Romanza. Mogliśmy usłyszeć w ich wykonaniu utwory zarówno włoskie jak i bałkańskie. Na scenie wystąpił również pan Bartosz Skwirut, który zagrał i zaśpiewał trzy utwory – dwie piosenki rosyjskie zespołu Kino oraz jedną zespołu Pearl Jam – „Man of the Hour”. Oprócz tego Aleksandra Tyniec z kl. II recytowała wiersz w języku niemieckim pt. „Mondnacht”.
Wieczór należał do niezwykle udanych!