Matematyka na wesoło

W dniu 24 maja 2016 w naszej szkole odbył się konkurs matematyczny dla uczniów klas III „Matematyka na wesoło”. Każdą klasę trzecią reprezentowała czteroosobowa grupa. W składzie:

Klasa III a: Dawid Dubiel, Natalia Jabłońska, Paulina Machnik, Damian Strycharz.

Klasa III b: Jakub Chotkowski, Julia Dąbrowska, Laura Mazur, Gabriela Podraza.

Uczniowie mieli do rozwiązania 5 zadań. Do zadań należało ułożenie: krzyżówki matematycznej, domina z zamianą jednostek, szyfromat, tangram oraz figury z zapałek. Każde zadanie było punktowane oraz mierzony był czas jego rozwiązania.

W tym czasie reszta uczniów klas trzecich najpierw rozwiązywała rebusy matematyczne, a następnie wyszukiwankę.

Każda grupa walczyła, aby jak najszybciej i prawidłowo rozwiązać zadania. Ostatecznie obie grupy miały tą samą liczbę punktów. Zwycięzcą rywalizacji została grupa klasy III a, ponieważ zrobiła wszystkie zadania w krótszym czasie. Każdy reprezentant klasy otrzyma dyplom za uczestnictwo w konkursie.