ZWYCIĘZCY KONKURSU „POZNAJEMY GÓRY”

W dniu 18.05.2016r. w naszej szkole odbył się konkurs geograficzny pt. „ Poznajemy góry”. Konkurs przeznaczony był dla wszystkich chętnych uczniów. Celem konkursu było zmotywowanie uczniów do rozszerzenia własnej wiedzy i wzbudzenie zainteresowania tematyką górską.

Konkurs przeprowadzony w formie pisemnej zawierał kilkanaście zadań wzbogaconych materiałami kartograficznymi i schematami oraz rysunkami. Polecenia sprawdzały umiejętności i wiedzę uczniów z zakresu: obliczania odległości na mapie, znajomości spadku temperatury wraz z wysokością, analizowania i interpretowania mapy poziomicowej, znajomości rozmieszczenia i pochodzenia pasm górskich, a także faktów związanych z polskimi odkrywcami i badaczami systemów górskich.

Najlepsze wyniki uzyskali uczniowie:

1. Paulina Machnik

2. Laura Mazur

3. Strycharz Damian

a także: Natalia Jabłońska, Drożdż Patryk i Damian Nowak.

Wszystkim gratulujemy uzyskanych wyników.