SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW W BIESIADZIE MATEMATYCZNEJ

W dniu 10 maja 2016 roku w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu odbyła się Mała Biesiada Matematyczna dla uczniów klas III gimnazjum, w której wzięło udział 12 zespołów uczniowskich z powiatu mieleckiego. Wśród uczestników byli uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu w składzie: Natalia Jabłońska, Dawid Dubiel, Jakub Chotkowski i Damian Strycharz. Uczniowie pracując w zespołach rozwiązywali ciekawe zadania matematyczne, mieli możliwość wykazania się swoją wiedzą i umiejętnościami. Zapoznali się z prezentacjami dotyczącymi zagadnień matematycznych:
– ciekawostki matematyczne,
– ciąg Fibonacciego i złoty podział odcinka.
Organizatorzy zapewnili miłą atmosferę, która sprzyjała twórczej pracy uczniów. Wśród uczestników rozlosowano nagrody. Otrzymali je między innymi: Natalia Jabłońska i Jakub Chotkowski.