CZAS DLA LITERACKICH NOBLISTÓW…

9 maja br. uczniowie naszego gimnazjum zebrani na sali gimnastycznej mogli wysłuchać prezentacji na temat twórczości polskich noblistów literackich. Akademia miała na celu przybliżyć sylwetki i dzieła najwybitniejszych polskich twórców w dziedzinie literatury, uhonorowanych Nagrodą Nobla. Zebranym w ciekawy sposób zaprezentowano okoliczności przyznawania nagród. Uczniowie wysłuchali także recytacji poezji i prozy w wykonaniu swoich kolegów i koleżanek (Damian Strycharz, Laura Mazur, Aleksandra Rup, Dominika Midura, Julia Rączka, Gabriela Podraza, Natalia Rarus, Natalia Jabłońska). Utwory przeplatane były archiwalnymi nagraniami oraz fragmentami filmów. Szkolnym recytatorom akompaniowały na gitarach Julia Rączka (kl. II) oraz Justyna Płatek (kl. I).
Na zakończenie, aby pozostać w lirycznym nastroju, Gabriela Podraza i Julia Dąbrowska zaśpiewały piosenkę Katarzyny Sobczak „Mały książę”. Nad całością akademii czuwali: p. Barbara Koper, p. Angelika Rybak- Pietryka, P. Tadeusz Krępa.