Konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych

Gdzie Wiedeń, gdzie Rugia?

W dniu 04.05.2016r. w Niepublicznym Gimnazjum w Mielcu odbył się konkurs wiedzy o krajach niemieckojęzycznych przygotowany przez p. Pawła Rzeźnika. Tematyka konkursu dotyczyła wiedzy z historii, geografii, kultury oraz współczesnych realiów tych krajów.

Konkurs miał na celu wzbudzenie wśród uczniów zainteresowania realioznawstwem krajów, w których język niemiecki jest językiem powszechnie używanym, a którego to oni sami uczą się będąc w gimnazjum.

Uczniowie otrzymawszy zagadnienia, sami musieli wykazać się chęcią zdobycia wybranych informacji, których dotyczył konkurs.

Nauka języka niemieckiego to nie tylko umiejętność posługiwania się tym językiem, lecz również wiedza na temat krajów, w których jest on językiem urzędowym.

W konkursie wzięło udział 13 uczniów z wszystkich klas, każdy z nich zasługuje na pochwałę za czas poświęcony na przygotowanie, lecz trzech z nich uzyskało wyjątkowo wysoki wynik:

1. Jakub Chotkowski (Klasa 3b)- 29/30 pkt.
  2. Tomasz Puchalski (Klasa 2)- 29/30 pkt.
  3. Jakub Klamka (Klasa 2)- 28/30 pkt.

Serdecznie gratulujemy!