Koncert Mieleckiej Orkiestry Kameralnej

W dniu 4 maja 2016 roku uczniowie Niepublicznego Gimnazjum w Mielcu wzięli udział w Koncercie Mieleckiej Orkiestry Kameralnej pod batutą Franciszka Wyzgi. Mielecka Orkiestra Kameralna powstała w 1997 roku. Jej celem jest popularyzacja muzyki klasycznej wśród mieszkańców miasta i regionu, wspieranie pracy twórczej artystów profesjonalnych oraz promocja młodych i utalentowanych wykonawców. W repertuarze koncertu znalazły się dzieła o pozytywnym, optymistycznym przesłaniu. Podczas występu uczniowie usłyszeli utwory – „Cztery pory roku – Wiosna” Antonio Vivaldi, „Symfonia nr 39 ES – dur KV 543, cz I – adagio – allegro” W.A. Mozart , „Suita nr 1 Peer Gynt” E. Grieg, Uwertura do opery „Włoszka w Algierze” – G. Rossini. Koncert cieszył się dużym zainteresowaniem uczniów, poszerzył ich wiedzę na temat muzyki poważnej oraz kompozytorów wysłuchanych utworów.