AKADEMIA Z OKAZJI ŚWIĘTA 3 MAJA

W coroczny kalendarz uroczystości w naszej szkole wpisany jest apel z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Ten dzień jest wspaniałą okazją, by uzmysłowić rolę i znaczenie takich słów jak Ojczyzna czy Narodowość. Kształtuje również postawy patriotyczne, wychowanie w polskości oraz przygotowuje do życia w demokratycznym państwie.
W dniu 5 maja 2016 r. w naszym gimnazjum odbyła się akademia z okazji Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Apel poprowadzili uczniowie: Aleksandra Hinzmann, Natalia Jabłońska, Laura Mazur, Julia Dąbrowska, Gabriela Podraza, Paulina Machnik, Karolina Forczek, Dominika Midura, Aleksandra Tyniec, Bartosz Pyzikiewicz, Dawid Dubiel, Emanuel Grzegorczyk – Zając, Wiktor Bednarz oraz Damian Strycharz. Uczniowie zaprezentowali inscenizację, wiersze oraz pieśni patriotyczne. Wysłuchaliśmy również utworu „Biały krzyż” w wykonaniu Gabrieli Podrazy i akompaniamencie nauczyciela muzyki p. Przemysława Pawłowskiego.